Producent taśm samoprzylepnych z nadrukiem

HOMEFIRMAOFERTAMAPA SERWISUDOTACJE UEKONTAKT Koszyk SKLEP
Meritum Flash
Taśmy bandująceTaśmy bandujące
FOLIE STRETCH
FOLIE STRETCH MASZYNOWE

Folie stretch dzięki właściwościom rozciągliwym są obecnie najbardziej popularnym materiałem opakowaniowym. Skutecznie chronią przed uszkodzeniami i zabrudzeniami jednocześnie stabilizując ładunek na palecie. Produkowana jest w kilku grubościach: 12, 15, 17, 20, 23, 30 mic w szerokości 500 mm i długości nawoju na rolce – od 950 m do 2.500 m. Folia jest przeznaczona dla klientów posiadających urządzenia do automatycznego lub półautomatycznego owijania. Standardem jest kolor przeźroczysty ale w bieżącej sprzedaży posiadamy również kolor czarny i biały.

ZASTOSOWANIE

Zakres zastosowania folii strech maszynowej jest bardzo szeroki. Folia jest używana do pakowania i zabezpieczania produktów, począwszy od ładunków zbiorczych na paletach po przedmioty jednostkowe o dużych jak i mniejszych gabarytach. Folia maszynowa LLDPE nie jest przeznaczona do bezpośredniego kontaktu z żywności.

TECHNOLOGIA/JAKOŚĆ

Folia polietylenowa otrzymana jest przez wytłaczanie metodą wylewu szczelinowego CAST. Surowcem służącym do jej wytwarzania jest polietylen małej gęstości. Folie stretch mają strukturę wielowarstwową, dzięki temu uzyskujemy odpowiednie parametry dotyczące przylepności, rozciągliwości lub przeźroczystości. Folie maszynowe standard posiadają parametr rozciągu gwarantowanego do 180 % a folie stretch - power i super power dzięki zastosowaniu w ich składzie uszlachetniaczy (heban , metalocen) mogą rozciągać się przy zastosowaniu odpowiednich owijarek nawet do 330 %. Dobrana optymalnie grubość i ustawienie rozciągu daje szybko efekt ekonomiczny, wygodny i nowoczesny standard pracy w procesie pakowania. Folię stretch należy przechowywać w pomieszczeniach suchych i przewiewnych, w jak największej odległości od urządzeń grzewczych. Temperatura przechowywania i użytkowania: od -5 °C do +30 °C. Folię stretch należy chronić przed działaniem promieni słonecznych i wilgocią. Dopuszcza się piętrowanie pełnych palet z folią maksymalnie do dwóch palet jedna na drugiej.

DANE TECHNICZNE

Właściwości fizykochemiczne folii podlegają stałej kontroli zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, szerokości, grubości, długości oraz wytrzymałości mechanicznej. Badanie przeprowadzane są w oparciu o normę PN-ISO 4592. Zawierają między innymi takie testy jak Quality Test (rozciąg gwarantowany), Ultimate Test (rozciąg roboczy), Puncture Test (punkt przebicia), Retention Test (punkt retencji).

Zawartość strony chroniona prawami autorskimi. Kopiowanie, rozpowszechnianie treści, obrazów bez zgody autora zabronione.
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
tel. 56 648 50 41
tel./fax 56 659 07 24
meritum@meritum-torun.pl
OPAKOWANIA DLA PRZEMYSŁU I HANDLU - na rynku od 1995 roku