Producent taśm samoprzylepnych z nadrukiem

HOMEFIRMAOFERTAMAPA SERWISUDOTACJE UEKONTAKT Koszyk SKLEP
Meritum Flash
Taśmy bandująceTaśmy bandująceTaśmy bandujące

TAŚMY BANDUJĄCE

TAŚMY PET

Są świetna alternatywa do taśm stalowych, gdzie oszczędności przy zastosowaniu systemu opakowaniowego opartego na taśmach PET, mogą sięgnąć nawet 70%! Doskonale nadają się do spinania ciężkich i rozprężnych ładunków. Taśmy poliestrowe twarde charakteryzują się większym wydłużeniem niż taśmy PP – pomaga to np. przy spinaniu ładunków drewnianych gdzie w miarę upływu czasu wysycha i traci swoją objętość. Taśmy PET „oddając” naprężenie wstępne cały czas stabilizują spięty ładunek bez zauważalnej różnicy napięcia taśm. Taśmy PET możemy podzielić na gładką oraz karbowaną. Główną ich zaletą jest wyższą wytrzymałością na zrywanie i przecięcie niż taśma PP. Doskonale nadaje się do spinania ładunków o ostrych krawędziach.

Taśmy PET gładkie i karbowane możemy łączyć za pomocą:

  • zgrzewu – tarciowy, język grzewczy lub ultradźwięki
  • zapinka blaszana
ZASTOSOWANIE

Często spotykane jak materiał stabilizujący ładunek w tzw. Końcówkach linii – w pełni zautomatyzowanym procesie pakowania palet, głownie w przemyśle budowlanym, meblowym, drzewnym.

TECHNOLOGIA/JAKOŚĆ

Taśmy poliestrowe produkowane są z najwyższej jakości surowca, co pozwala na spełnienie norm przemysłowego pakowania, pakowania automatycznego i ręcznego wszelkich ładunków.
Poliester jest materiałem, który nie traci swoich właściwości pod wpływem wysokich temperatur, promieni UV czy wilgoci. Taśma nie ulega zmianom w przedziałach temperaturowych od - 50*C do +100*C, Jeżeli w czasie transportu pojawi się nagłe gwałtowne działanie siły zewnętrznej taśmy poliestrowe przejmują takie siły, utrzymują ładunek spięty i robią to lepiej niż taśmy stalowe. Ponieważ jest to tworzywo, które nie ulega rdzewieniu (w przeciwieństwie do taśm stalowych), jego styczność z produktem nawet przez dłuższy czas nie może wpłynąć negatywnie na jakość opakowania. Przy jej usuwaniu nie występuje tzw. efekt odbijania co czyni ją bezpieczniejszym materiałem dla użytkowników. Co więcej, nie posiada ostrych krawędzi, a więc nie ma żadnego ryzyka skaleczeń i uszkodzenia ładunku podczas napinania i odcinania taśmy. Bardzo ważne jest również to, że wykonana jest z materiału, który bardzo chętnie wykorzystywany jest do kolejnego zastosowania, zatem pozbycie się odpadów poliestrowych i ich recycling'owanie jest bardzo proste.

DANE TECHNICZNE
Taśmy karbowane Taśmy gładkieTaśmy kompozytowe
Zawartość strony chroniona prawami autorskimi. Kopiowanie, rozpowszechnianie treści, obrazów bez zgody autora zabronione.
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
tel. 56 648 50 41
tel./fax 56 659 07 24
meritum@meritum-torun.pl
OPAKOWANIA DLA PRZEMYSŁU I HANDLU - na rynku od 1995 roku