Producent taśm samoprzylepnych z nadrukiem

HOMEFIRMAOFERTAMAPA SERWISUDOTACJE UEKONTAKT Koszyk SKLEP
Meritum Flash
Taśmy bandująceTaśmy bandująceTaśmy bandujące

TAŚMY BANDUJĄCE

TAŚMY PP BANDUJĄCE

Taśmy pp służą do ręcznego i maszynowego opinania ładunków. Taśma polipropylenowa jest dostępna w wielu wariantach szerokości i wytrzymałości dzięki czemu jej zastosowanie jest bardzo wszechstronne. Ze względu na rozmiar, wytrzymałość oraz zastosowanie można

wyodrębnić 3 grupy taśmy PP:

Lekkie – 5-8 mm, średnie – 9-12 mm ciężkie – 14-19 mm. Taśmy pp można łączyć za pomocą ręcznych urządzeń, przy których wykorzystujemy zapinki druciane, blaszane lub PP jak i bardziej wyspecjalizowanych począwszy od: ręcznych zgrzewarek wibracyjnych po przez bardzo wydajnie automaty i półautomaty wykorzystywane głównie przy pakowaniu paczek lub ładunków jednostkowych.

Główne zalety taśmy pp:


- bardzo wysoka wytrzymałość na zrywanie
- brak osadu rdzy na ładunku bezpieczeństwo w użyciu
- odporność taśmy pp na czynniki zewnętrzne
- waga
- możliwość ponownego wykorzystania.

ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość, szeroka paleta asortymentowa pozwala na zastosowanie naszych taśm PP wielu segmentach rynku. Tak zwane „taśmy lekkie” stosuje się w drukarniach, papierniach, urzędach pocztowych w handlu. Asortyment  "taśm średnich" idealnie nadaje się do użycia przy zautomatyzowanych liniach produkcyjnych jak i przy pakowaniu ręcznym pojedynczych palet do wagi 400 kg. Grupa taśm "ciężkich" charakteryzuje wysoka wytrzymałość – do 405 DNA. Są wykorzystywane między innymi w tartakach, producentach materiałów budowlanych, w przemyśle metalowym, papierniczym i meblowym.

TECHNOLOGIA/JAKOŚĆ

Taśmy PP są przeznaczone

do opasywania i spinania ładunków, w żadnym wypadku nie może być użyta jako element nośny ładunku. Wynikowa wytrzymałość opasań (spięć) danego ładunku musi być co najmniej 2 x większa od masy ładunku: (4 x 405 daN ) 1620 daN = 800kg waga palety. Taśmy pp są nawijane na tuleje papierowe o zróżnicowanej średnicy od 200mm do 406mm. Aby zabezpieczyć taśmę przed rozwinięciem z dwóch stron zakłada się tekturową przekładkę oraz spina się taśmą pp w trzech miejscach. Taśmy pp ze względu na sposób pakowania należy składować w pomieszczeniach zadaszonych i chronić przed nadmierny słońcem, mrozem oraz wilgocią. Kolory standardowe  to biały, czarny, transparent i zielony. Istnieje możliwość wykonania taśmy pp w innych kolorach przy uwzględnieniu odpowiedniego minimum ilościowego. W celu zwiększenia lepszej identyfikacji produktu lub informacji o producencie, na taśmie PP jest możliwość naniesienia jednokolorowego nadruku.

DANE TECHNICZNE
Zawartość strony chroniona prawami autorskimi. Kopiowanie, rozpowszechnianie treści, obrazów bez zgody autora zabronione.
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
tel. 56 648 50 41
tel./fax 56 659 07 24
meritum@meritum-torun.pl
OPAKOWANIA DLA PRZEMYSŁU I HANDLU - na rynku od 1995 roku