Skip to main content

Folia maszynowa NANO


Opis produktu:

Pomimo niewiele wyższej ceny za kilogram, po przeliczeniu kosztów owinięcia palety - zawsze generują oszczędności w granicach 30-50% w stosunku do folii standardowych.Folie stretch Nano to najbardziej zaawansowany technologicznie i ekonomicznie produkt w grupie folii pakowych. Bardzo wyspecjalizowany proces produkcji - pozwala uzyskać 33 warstwową folię o niskiej grubości, jednocześnie nie zmniejszając jej parametrów wytrzymałościowych. Efekt ekonomiczny uzyskuje się poprzez zastąpienie tradycyjnych folii 30, 23, 20 mic foliami Nano o grubości 17, 15, 12 mic zachowując tą samą jakość pakowania ładunku.

Zastosowanie / technologia:

Ogólne, maszynowe pakowanie, zarówno przy wykorzystaniu owijarek ze wstępnym rozciągiem jak i prostych z ręcznie sprężynową regulacją naciągu. Dobór innowacyjnej receptury granulatów powoduje wyższą kleistość i przeźroczystość. Jedną z największych zalet (potwierdzoną uwagami klientów) jest doskonały parametr tzw. pamięci powrotnej, powodujący ścisłe obkurczanie ładunku po owinięciu. Najwyższe technologiczne osiągnięcie w tym wariancie folii to wysoka wartość siły przebicia punktowego, umożliwiająca pakowanie ładunków o nieforemnych kształtach i ostrych krawędziach mimo niskich grubości folii. Największy efekt ekonomiczny uzyskuje się stosując owijarki ze wstępnym rozciągiem.

Instruktaż techniczny-postępowanie przy testach i analizie porównawczej:

Należy pamiętać, że najważniejszym kryterium przy wyborze folii nie jest najniższa cena za 1 kg, a najniższa cena owinięcia palety. W celu pokazania tego wyniku na konkretnej palecie i konkretnej owijarce należy wykonać testy, dobierając najlepszą dla danej owijarki i danego produktu na palecie folie.

  1. Wybór optymalnej grubości folii
  2. Folię Nano zainstalować na owijarce
  3. Ustawić optymalne parametry owijania: rozciąg wstępny , końcowy , prędkość talerza itd.
  4. Po owinięciu palety usunąć folię i zważyć
  5. Porównać wagę folii, którą zużyto na opakowanie palety z wagą folii używanej dotychczas
  6. Przeliczyć cenę owinięcia palety waga zużytej folii x cena za kg

Dane techniczne: