Skip to main content

Papier pakowy

Opis produktu:

Papier jest doskonałym materiałem pakowym. Jest materiałem ekologicznym, biodegradowalnym. Łatwo go transportować, przechowywać, ciąć. W stałej sprzedaży znajduje się kilka rodzajów papieru: szary (kraft), bielony (siarczan), pergamin, półpergamin, makulaturowy, parafinowany. Papiery dostępne są w arkuszach w standardzie 700 x 1000 , 600 x 800 ,1000 x 1300 [mm] w ryzach 300 x 400 , 600 x 400 [mm] lub w roli - arkusze do 10 kg.

Zastosowanie / technologia:

Zastosowanie papieru jest bardzo szerokie, jest stosowany w przemyśle spożywczym, przy produkcji torebek jak i w drukarniach. Dobry materiał w handlu.
Papier makulaturowy - gramatura od 60 - 90g/m2. Proces wytwarzania: Produkt wytworzony w procesie recyklingu makulatury z użyciem dodatkowych komponentów (środków chemicznych i barwników).
Półpergamin - gramatura 40g/m2. Papier produkowany z celulozy bielonej, przeznaczony do kontaktu z żywnością. Gramatura 40g/m2 – arkusze lub rolki.
Papier bielony - tańsza alternatywa dla półpergaminu. Zastosowanie tego papieru jest bardzo szerokie, gdyż posiada on atest i jest stosowany w przemyśle spożywczym, przy produkcji torebek jak i w drukarniach.
Papier celulozowy (kraft) – gramatura od 50-120g/m2. Wykonany wyłącznie z pierwotnych włókien celulozowych, zapewniających wysoką wytrzymałość mechaniczną. Występuje w wersji bielonej i niebielonej. Doskonale nadaje się również do produkcji kopert, toreb i torebek.
Papier parafinowany: Papier przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Dostępny w postaci roli szerokość do 105 cm oraz arkusza w standardowym formacie 70 x 100 cm. Gramatura papieru parafinowanego jest uzależniona od zastosowanego podłoża. Istnieje możliwość pocięcia papieru według wytycznych.