Skip to main content
fot. Siatka paknet
fot. Siatka rolnet

Siatka paknet


Opis produktu:

Siatka służy do zabezpieczania ładunków na paletach wymagających dużych cyrkulacji powietrza np. owoców, warzyw, produktów mrożonych, nabiałowych. Korzystne cechy produktu:

  • łatwość owijania (przy owijaniu ręcznym i maszynowym)
  • duża odporność na przesuwanie się ładunku w czasie transportu
  • maksymalne "napowietrzanie" ładunku, eliminacja zjawiska "pocenia się" owiniętych produktów
  • łatwość mrożenia i suszenia owiniętych siatką ładunków
  • przyjazne środowisku

Zastosowanie / technologia:

Rolnictwo, przetwórstwo owocowo–warzywne, sadownictwo, drobiarstwo, przetwórstwo spożywcze, tartaki. Surowiec z którego jest wykonana siatka Paknet to Polietylen HDPE. Bardzo ważnym składnikiem surowcowym siatki chroniącym przed wpływem promieni ultrafioletowych jest stabilizator UV. Standardowo jest wykonywany w kolorze transparentnym, nawinięty w dwóch długościach 500 m i 3000 m na tulei papierowej w postaci walca.

Dane techniczne:

Siatka rolnet


Opis produktu:

Siatka Rolnet jest produktem o bardzo zbliżonych właściwościach do siatki paknet, jednakże jest przeznaczona do stosowania w maszynach rolniczych każdego typu, zarówno w wysoko rozwiniętych farmach, jak i w małych gospodarstwach rolnych. Rolnet to idealny produkt do zbioru słomy, zbóż, skoszonych traw oraz rozdrobnionych pokosów (słomy, rzepaku, kukurydzy itp). Doskonale przygotowany do zapewnienia najlepszych warunków produkcji sianokiszonek. Zastosowanie siatki przy owijaniu balotów siatką gwarantuje im regularną powierzchnię - przyjazność środowisku.

Zastosowanie / technologia:

Dzięki zaawansowanej technologii stworzono siatkę o unikalnych właściwościach. Siatka Rolnet charakteryzuje się specjalnym splotem, który świetnie sobie radzi przy formowaniu nierównych powierzchni balotów. Posiada również zwiększoną wytrzymałość, która pozwoli owijać ładunki o masie ok. 1 tony. Owijanie odpadów siatką pozwala na ich wydajniejsze składowanie. Zawiera stabilizator UV, który chroni siatkę i materiał żniwny przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych oraz środek antystatyczny przeciwdziałający gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych. Utrzymanie stałej gramatury folii do produkcji siatki gwarantuje wykonanie siatki o wytrzymałości ponad > 250 kg. Długość 2000 m nawoju na rolce gwarantuje wykonanie do 150 do 200 balotów z jednej rolki.

Dane techniczne: