Skip to main content
meritum toruń

Opakowania
dla Przemysłu
i Handlu

Meritum Olszowy Spółka Jawna
na rynku od 1995 r.

Historia

Meritum Olszowy Spółka Jawna to produkcyjno - handlowa firma działająca w branży opakowań od grudniu 1995 roku. Początkowo przedmiotem działalności była produkcja kartonów z tektury falistej a uzupełniającą działalność stanowiła sprzedaż hurtowa materiałów opakowaniowych.

W 2000 roku analizując zapotrzebowanie rynku, działania konkurencji, mocne i słabe strony przedsiębiorstwa zdecydowaliśmy się dokonać zmiany strategii firmy i profilu sprzedaży. Poprzez działania handlowe, marketingowe i logistyczne została znacznie rozwinięta sprzedaż materiałów opakowaniowych, rozszerzenie asortymentu opakowań zarówno pod względem rodzaju, typu, wielkości i zastosowania.

W roku 2010 firma zakupiła nową linię do produkcji taśmy samoprzylepnej z nadrukiem. Produkcja taśm z nadrukiem w obliczu dynamicznie zwiększonego rynku e-comerce przyczyniła się do kolejnych inwestycji, poszerzenia rynku zbytu i wprowadzenia nowych produktów.

Obecnie

Meritum ma całkowicie polski charakter, działa na rynku krajowym i w niewielkim stopniu na rynku zagranicznym. Firma Meritum posiada stały rynek zbytu, własne środki produkcji, transportu, nieruchomość z odpowiednią powierzchnią magazynowo biurową, sprawną, odpowiedzialna i sumienną kadrę, pozwolenia i certyfikaty jakościowe potrzebne do prowadzenia tego rodzaju działalności. Uczciwe i odpowiedzialne podejście do klientów, sprawna obsługa, szybkość realizowania nawet nietypowych zamówień, dostępny na magazynie - bogaty asortyment opakowań w połączeniu z korzystnymi cenami stawia firmę Meritum na czele obecnie działających firm opakowaniowych w kraju. Jako tradycjonalista i lider w branży opakowań – Meritum jest obecnie jednym z większych podmiotów w branży - w regionie, autoryzowany dystrybutorów fabryk z Polski jak i z zagranicy.

Misja

Branża opakowań wymaga wiedzy z zakresu wielu dziedzin: chemii, mechaniki, organizacji produkcji jak i doświadczenia, wyobraźni oraz dużej odpowiedzialności. Niewłaściwie dobrane opakowanie nie tylko może być przyczyną strat finansowych w wyniku powstania nieuzasadnionych kosztów ale to również stratą czasu, niepotrzebnych nerwy a niejednokrotnie oznacza to utratę klienta. Czujemy się odpowiedzialni za odpowiedni dobór opakowania szanując jednocześnie i wspierając nawzajem w działaniach handlowych naszych kontrahentów.

Swoją wiedzą i doświadczeniem zapewniamy pomoc w odnajdywaniu najlepszych sposobów w technice pakowania i dobór odpowiedniej formy opakowania mającego za zadanie zabezpieczenie produktu podczas transportu , załadunku, magazynowania lub rozładunku, spełniając przy tym niejednokrotnie funkcje identyfikacyjne lub marketingowe.

Staramy się aktywnie uczestniczyć na rynku poprzez: pogłębienie znajomości branży i trendów w dziedzinie opakowań, stałą współpracę z producentami opakowań w kraju , w Europie i Azji , poszukiwanie i aktualizowanie nowych efektywnych rozwiązań w obliczu nieustannie zmieniających się wymagań rynku.

Pragniemy prowadzić działania w sposób profesjonalny, uczciwy i rzetelny z poszanowaniem przepisów prawa i zachowaniem najwyższych standardów a od dostawców i odbiorców oczekujemy przestrzegania tych samych norm.

Plany

Sukcesywny wzrost obrotów i dochodów przyczyniający się do rozwoju firmy, umocnienie pozycji rynkowej poprzez zwiększenie liczby odbiorców, oferty produktowej pod względem ilościowym, jakościowym i innowacyjnym, optymalizację działań w zakresie obsługi klienta. Wykorzystanie do produkcji nowych technologii oraz systematyczne szkolenia i podnoszeniem kwalifikacji załogi jak i zarządu. Poprawa infrastruktury w przedsiębiorstwie mającej na celu doskonalenie kwestii komfortu, bezpieczeństwa i higieny pracy powiązanych odpowiednio z optymalizacją wydajności i jakości pracy.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.