Skip to main content

Taśma ostrzegawcza

Opis produktu:

Łatwe w użyciu mocne i trwałe taśmy PCV i PP.  Na taśmie wydrukowane są równomiernie naprzemiennie pasy w dwóch kolorach (żółto-czarna, biało-czerwona). Wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebny jest kolor aby wyróżnić miejsce lub oznaczyć przedmiot. Taśma stosowana jest do oznaczania miejsc niebezpiecznych.Mniej odporny nośnik PP zazwyczaj stosowany jest na powierzchniach pionowych - ścianach  a taśma PCV posiadająca znacznie większą wytrzymałość na powierzchniach poziomych - podłogach.

Zastosowanie / technologia:

Taśma ostrzegawcza przeznaczona jest do wyznaczania miejsc ze sprzętem ratunkowym, wygradzania miejsc objętych zakazem palenia, wygradzania pomieszczeń, gdzie składowane są substancje stwarzające zagrożenie dla człowieka, identyfikacji wydzielonych obszarów. Przeznaczeniem taśm ostrzegawczych jest szybkie zwrócenie uwagi na obiekty i sytuacje bezpośrednio związane z bezpieczeństwem i zdrowiem. Idealna do  oznaczania schodów, przejść, ciągów technologicznych i komunikacyjnych, wystających i niebezpiecznych urządzeń.
Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża.  Jest wodoodporna i można ją zmywać środkami czystości. Odporna na starzenie, ściaranie, światło UV oraz działanie wielu chemikaliów.

Dane techniczne: